Czyścimy sieć z tego, co psuje Twoją reputację. Każdego dnia fora internetowe, blogi i portale oraz social media zamieszczane są setki lub tysiące negatywnych opinii, obraźliwych komentarzy i pomawiających opinii. Często naruszają one dobra osobiste ludzi oraz instytucji.

Czyścimy sieć, czyli usuwanie negatywnych komentarzy. Ochrona wizerunku w internecie i budowanie wizerunku

Właśnie te osoby i przedstawiciele instytucji bardzo często zastanawiają się, jak raz na zawsze usunąć negatywne opinie. Na to pytanie zna odpowiedź zespół firmy Apostołowie Opinii. Ekipa zawodowo zajmuje się usuwaniem bezprawnych treści, negatywnych opinii i komentarzy z internetu.

Co można usunąć z sieci? Są to najczęściej wpisy obraźliwe, wulgarne, ale przede wszystkim nieprawdziwe (fake news), obraźliwe, wulgarne i godzące w dobre imię osób i firm (word of mouth).

budowanie wizerunku kreowanie wizerunku usuwanie negatywnych opinii czyscimy internet

Stała współpraca i kreowanie wizerunku = zadowolony klient

Apostołowie Opinii oferują jednorazowe cykle usuwania negatywnych wpisów, komentarzy i krytycznych opinii z sieci. Możliwe jest jednak nawiązanie stałej współpracy polegającej na stałym monitoringu internetu, śledzeniu wzmianek i w wyniku tego niezwłocznej reakcji na hejt.

Usunięciu z sieci podlegają między innymi obraźliwe wpisy, negatywne opinie zamieszczane przez konkurencję, komentarze wprost pomawiające firmę i ludzi. Może to być nawet stalking w internecie lub podszywanie się w internecie. To także wpisy zawierające tajemnice przedsiębiorstw (poufne) i naruszające dobre imię pracodawcy.

Ochrona wizerunku i reputacji pracodawcy, czyli jak usunąć opinie z GoWork. Komentarze o pracodawcach

Apostołowie Opinii pomagają Klientom chronić wizerunek osób, produktów czy firm i marek. Doprowadzają do usunięcia obraźliwych (hejt), nieprawdziwych (fake news) lub dotyczących życia prywatnego informacji z setek stron internetowych.

To najlepszy sposób na kompleksową ochronę wizerunku oraz dbanie o reputację on-line. Ale to nie wszystko. Firma zajmuje się też zaawansowanym skanowaniem opinii zamieszczonych w przestrzeni internetowej. Wykonuje audyty wizerunku w Internecie, które pozwalają ocenić wizerunek i ustalić miejsca, gdzie jest on nadszarpnięty.

Jest to konieczne do dalszego etapu, czyli usuwania treści naruszających wizerunek. Jednym słowem monitorujemy sieć, czyścimy sieć internetową z negatywnych opinii i raportujemy to Klientom.

Ochrona reputacji w sieci i ochrona dobrego imienia. Naruszenie wizerunku firmy. Dlaczego to takie ważne?

Warto zdać sobie sprawę, że ponad 70% internautów czyta opinie zamieszczone w Internecie w momencie wybierania produktu lub usługi. Ponad 80% osób szukających pracy sprawdza opinie o pracodawcy na portalach typu GoWork. Nawet co trzeci użytkownik sieci rezygnuje z wysłania CV do firmy, która cieszy się złą opinią.