Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.

Twitter ponownie otworzy weryfikację kont

komputerswiat.pl, 25 listopada 2020 r. Twitter jakiś czas temu wstrzymał weryfikowanie kont użytkowników. Firma przekazała, że musi opracować ten proces na nowo, aby nie dochodziło do wpadek. Teraz dowiadujemy się, że popularna społecznościówka planuje przywrócić weryfikację na początku 2021 roku. Twitter udostępni nowe zasady tej funkcji jeszcze w tym miesiącu.

Twitter to serwis mający setki mln użytkowników na całym świecie. Jednak zweryfikowanych kont jest tam tylko 367,6 tys. Proces przyznawania plakietek został wstrzymany kilka lat temu, gdy doszło do wpadek. Potem firma rozpoczęła prace nad nowym sposobem weryfikowania kont i wygląda na to, że wkrótce będzie można znowu ubiegać się o odznaczenie. Czytaj więcej…


Chroń dziecko w sieci!

slupca.pl, 27 listopada 2020 r. W Internecie czeka na nas wiele niebezpieczeństw, na które narażone są szczególnie nieświadome zagrożenia dzieci. Jak nie stać się „dzieckiem ekranu”? Jak dbać o bezpieczeństwo najmłodszych online? Czym warto się zainteresować i gdzie stawiać granice?

Dzieci są bardzo podatne na uzależnienie, ponieważ w przeciwieństwie do dorosłych brak im mechanizmu samokontroli chroniącego przed zachowaniami mogącymi prowadzić do uzależnień. Dzieci przez całe godziny mogą korzystać bez przerwy z różnych urządzeń interaktywnych i grać w gry komputerowe, tak długo, jak pozwolą im na to rodzice. Ze względu na liczne, negatywne skutki dla zdrowia, nie można być obojętnym na to, ile nasze dziecko przebywa przed ekranem.

Trzeba umieć postawić granice, aby dziecko nie uzależniło się od ekranu i nie poniosło konsekwencji zdrowotnych. Każdy rodzic musi pamiętać, że to od niego winien pójść komunikat, czy decyzja o ograniczeniu i kontrolowaniu używania ekranu przez dziecko. Czytaj więcej…


Facebook zapłaci kolejną karę i nawet jej nie odczuje

wirtualnapolska.pl, 27 listopada 2020 r. Na Facebooka nałożono karę przekraczającą 6 milionów dolarów. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to dużo, ale gigantyczny koncern nawet nie odczuje takiej straty. Jednakże, urząd Komisja Ochrony Danych Osobowych Południowej Korei domaga się także wszczęcia postępowania karnego wobec Facebooka.

Łącznie, Facebook miał udostępnić zewnętrznym firmom dane 3,3 miliona użytkowników z Korei Południowej. Działo się to bez ich zgody, a informacje pochodziły z okresu od maja 2012 do czerwca 2018 roku. Kiedy tylko użytkownik zalogował się do serwisu, jego informacje osobowe, lista znajomych czy tym podobne były przekazywane dalej. W procederze miało uczestniczyć nawet 10 tysięcy firm. Czytaj więcej…