Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.

Badanie: wyszukiwarka Google gorsza od innych, gdy chodzi o aktualności

mediaphilia.pl, 7 lutego 2021 r. Badanie przeprowadzone przez Monash University dowodzi, że wyniki wyszukiwania dotyczące aktualności i innych treści informacyjnych w wyszukiwarce Google’a w Australii w pierwszych 50 pozycjach pokazują mniej materiałów z profesjonalnych redakcji, niż konkurencyjne usługi takie jak Bing i Ecosia.

Badanie przeprowadzone przez Monash University dowodzi, że wyniki wyszukiwania dotyczące aktualności i innych treści informacyjnych w wyszukiwarce Google’a w Australii w pierwszych 50 pozycjach pokazują mniej materiałów z profesjonalnych redakcji, niż konkurencyjne usługi takie jak Bing i Ecosia.

Australijczycy, którzy chcą być dobrze poinformowani, powinni korzystać z innych niż najpopularniejsza na świecie usług wyszukiwania treści w sieci – ocenia dziennik “Guardian” komentując wyniki badania. Czytaj więcej…


Ostatni gwóźdź do trumny WhatsApp. Już jutro przekaże Twoje dane do Facebooka (ale nie w każdym kraju)

gsmmaniak.pl, 14 maja 2021 r. Już jutro na całym świecie (poza jednym Europejskim krajem) w życie wejdzie prawdziwy gwóźdź do trumny WhatsApp, czyli nowa polityka prywatności zielonego komunikatora. Sprawdź, co stanie się jeśli nie zaakceptujesz zmienionych zasad.

Mija już niemal pół roku, odkąd WhatsApp ogłosił użytkownikom wprowadzenie nowej polityki prywatności – oznacza to, że już jutro (15 maja) odświeżone zasady wejdą w życie.

Przypomnijmy, że w styczniu zielony komunikator poinformował użytkowników o tym, że muszą oni zaakceptować nowy regulamin, według którego Facebook będzie mógł pobierać ich dane właśnie z WhatsAppa. Czytaj więcej…


Młodzi ludzie walczą z hejtem. Nakręcili film o tym problemie

bielskobiala.wyborcza.pl, 16 maja 2021 r. Hejt, czyli obrażanie, ośmieszanie czy poniżanie innych osób, to jedna z form przemocy w sieci. Na pomysł zrealizowania filmu o tak ważnym i częstym wśród młodzieży problemie wpadła Zofia Midor – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej. Wraz z koleżanką Klaudią Stasicą skontaktowały się z operatorem Wiktorem Martoszem i zaproponowały mu współpracę przy projekcie.

Najpierw powstał scenariusz, a gdy był gotowy, do udziału w filmie zaangażowano młodych aktorów z żywieckiego Teatru K. Zdjęcia kręcono na terenie Żywca, trwały kilka dni. Po zmontowaniu i udźwiękowieniu powstał kilkuminutowy film. Można go już oglądać. Czytaj więcej…