W dniach 10-11 marca w Sosnowcu odbyła się kolejna edycja targów wędkarskich Rybomania.

Na imprezie zjawiły się dziesiątki zainteresowanych wędkarzy wraz z całymi rodzinami. Takie spotkania mają na celu ukazanie ciekawych gatunków ryb, przedstawienie najnowszych sprzętów wędkarskich oraz promowanie akcji „No Kill”.

Po zakończeniu dwudniowych targów organizatorzy jednak bestialsko zabili wszystkie pokazywane wcześniej ryby, nie biorąc pod uwagę jak wielkie zamieszanie wśród ludzi może to wywołać. Video z tego wydarzenia szybko rozeszły się po sieci nie zostawiając na organizatorach suchej nitki.

Poniżej przedstawiamy pełną analizę kryzysu.

Po wycieku materiałów video do sieci organizatorzy wydali oświadczenie, w który mowa jest o jak najszybszej próbie wyjaśnienia całego zajścia.

„Oświadczenie po zakończeniu targów wędkarskich w Sosnowcu

Jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją, która miała miejsce po zakończeniu targów wędkarskich w Sosnowcu. Potępiamy wszelkie formy niehumanitarnego traktowania zwierząt. Przepraszamy zwiedzających, wystawców oraz wszystkie osoby zaangażowane w organizację targów.

Wyjaśniamy okoliczności wydarzenia. Dokładnie analizujemy wszystkie sygnały i sprawdzamy działanie przyjętych procedur. Jednocześnie informujemy, że w ciągu najbliższych 24 godzin złożymy do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Targi są miejscem spotkań i promocji spędzania czasu blisko natury i w zgodzie z przyrodą. Kładziemy nacisk na kształtowanie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za ochronę życia wodnego. Ważna jest dla nas edukacja i propagowanie zdrowego trybu życia oraz świadomego, zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych.

Centrum Prasowe Międzynarodowych Targów Poznańskich”