14 sierpnia 2023

Czy da się żyć bez kłamania?; TikTok-owi pandemia nie straszna

Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.

Artur Barciś specjalnie dla „Nowin Gliwickich”. Wierszykami na hejterów

nowiny.gliwice.pl, 23 maja 2020 r. Artur Barciś to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Stworzył wiele znakomitych ról teatralnych i filmowych. Popularność zyskał dzięki występom w programie „Okienko Pankracego”. Pod koniec lat 90. wcielił się w postać Tadeusza Norka w kultowym serialu telewizyjnym „Miodowe lata”, a potem utożsamiany był z przebiegłym Arkadiuszem Czerepachem z niezapomnianego „Rancza”. Rozmawiamy z nim o narodowej kwarantannie, sytuacji ludzi kultury podczas pandemii, walce z hejtem oraz niesłabnącej popularności „Miodowych lat”. Czytaj więcej…

Czy da się żyć bez kłamania?

pl.aleteia.org, 23 maja 2020 r. Kłamstwo istnieje od momentu grzechu pierworodnego. Wszyscy kłamią, niektórzy nawet już tego nie zauważają. Czy powinniśmy przyjąć założenie, że ludzkość jest skazana na kłamstwo i na samooszukiwanie się aż do końca świata? Czy można odrzucić takie postępowanie? Wchodzimy w taki czy inny układ z kłamstwem. Stykamy się z nim na gruncie związku, w rodzinie, w szkole, w polityce, mediach i nawet w sądowych murach. „Kłamstwo, nawet bardziej niż śmiech, właściwe jest naturze człowieka” – utrzymywał filozof Alexandre Koyré. Czytaj więcej…

TikTok-owi pandemia nie straszna. Skąd się bierze jego popularność

serwisy.gazetaprawna.pl, 23 maja 2020 r. Często jest nazywany strefą wolną od dorosłych, a jego zaletą jest przewaga pochlebnych komentarzy i dopingowania nad hejtem. Na TikToku sa znani artyści – Ariana Grande, Justin Bieber i Jennifer Lopez. Niedawno dołączyła Światowa Organizacja Zdrowia i Robert Lewandowski. Serwis TikTok to dziś najszybciej rozwijający się portal społecznościowy na świecie. Liczba jego użytkowników znacząco wzrosła mimo społecznego dystansowania. Istotą TikToka” są krótkie filmiki, a odbiorcami – nastolatki, które przyciąga atmosfera zabawy i przewaga pozytywnych komentarzy nad hejtem. Czytaj więcej…