14 sierpnia 2023

Unia Europejska walczy z fake newsami; Deepfake na celowniku Facebooka

Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.

Kończy się czas pokazywania w reklamach pięknych obrazów i przemawiania kwiecistym językiem (opinie)

wirtualnemedia.pl, 15 czerwca 2020 r. Trwająca od marca pandemia koronawirusa już zmieniła ton komunikacji reklamowej wielu firm i marek. Według ekspertów od strategii i marketingu zmiany te pozostaną też po jej ustaniu. W ciągu ostatnich tygodni zmieniły się bowiem zachowania konsumentów i marki muszą dostosować do nich swoje strategie. Ich zdaniem powinny dawać poczucie bezpieczeństwa, przewidywalności i komfortu, bo w czasach niespotykanego globalnego stresu ludzie, by się uspokoić sięgną po to, co znane i sprawdzone. Te brandy, które będą organizować nową rzeczywistość będą tymi, które są zauważane i cenione. Czytaj więcej…

Unia Europejska walczy z fake newsami! A czy mogliby już przestać?

antyweb.pl, 10 czerwca 2020 r. Temat fake newsów regularnie wraca niczym bumerang. Okazji do tego nie brakuje, a to wybory, a to wirus lub zamieszki. Jednak nie martwmy się, Unia Europejska przybywa nam na pomoc, możemy spać spokojnie. Normalnie unikam tematów politycznych, bo generują niepotrzebne emocje, ale ten jest dość ciekawy. Unia Europejska oczekuje od największych firm z sektora IT takich jak Facebook, Twitter czy Google miesięcznych raportów dotyczących ich wysiłków w zakresie walki z nieprawdziwymi informacjami. Niby dobrze, ale z drugiej strony…czy to ich zadanie? I mam tu na myśli zarówno Unię Europejską jak i wspomniane firmy IT. Czytaj więcej…

Deepfake na celowniku Facebooka. Trwają prace nad technologią do wykrywania zmanipulowanych filmów

benchmark.pl, 14 czerwca 2020 r. Zwycięzcy konkursu Deepfake Detection Challenge ogłoszonego przez Facebooka, opracowali algorytmy wykrywające filmy zmanipulowane przez sztuczną inteligencję z 82% skutecznością. Deepfake wciąż stanowi spore wyzwanie dla portali społecznościowych. Jest też źródłem obaw wielu specjalistów o wiarygodność filmów umieszczanych w przestrzeni publicznej. Praktycznie każdy może stworzyć zmanipulowane nagranie przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Umieszczając taki spreparowany klip w internecie, niezwykle łatwo można rozpropagować treści fałszujące rzeczywistość. A niektóre z tych filmów są naprawdę dobrze wykonane. Czytaj więcej…