16 sierpnia 2023

III kwartał na Pintereście- znaczny wzrost liczby użytkowników i przychodów; Internet Archive z weryfikacją faktów

Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.

Jak rozpoznać fałszywe recenzje w witrynach turystycznych

traveller.com.au, 2 listopada 2020 r. Lepiej pomyśl dwa razy, zanim zrobisz rezerwację w restauracji, która ma pięć gwiazdek. Za to hotel jednogwiazdkowy może być w porządku. Powód? Wiele recenzji, które czytasz, może być fikcyjnych. Trudno jest uzyskać wiarygodne dane liczbowe na temat odsetka fałszywych recenzji online, ale badania przeprowadzone przez instytucje akademickie i branżowe, w tym University of Illinois w Chicago i Best SEO Companies, firmę zajmującą się optymalizacją wyszukiwarek, pokazują, że liczba ta jest znacząca. Czytaj więcej…

Znaczny wzrost liczby użytkowników i przychodów. Oto III kwartał na Pintereście

socialpress.pl, 29 października 2020 r. Trzeci kwartał Pinteresta można zaliczyć do udanych. Nie dość, że tempo wzrostu na platformie było wyższe niż na innych mediach społecznościowych, to wzrost przychodów również jest imponujący.

Dla Pinteresta pandemia przyniosła kilka pozytywów. Jednym z nich jest wzrost liczby użytkowników o ponad 26 milionów aktywnych użytkowników. Dodatkowo, ten wzrost przyczynił się również do wzrostu przychodów platformy, co wynika z najnowszego raportu.

Jak wynika z raportu, obecnie wynosi ona 442 miliony aktywnych użytkowników. A tempo wzrostu, nawet pomimo tego, że nie jest imponujące, wciąż jest lepsze niż to na innych mediach społecznościowych. Jak czytamy, efektem blokady jest traktowanie Pinteresta nie tylko jako miejsca inspiracji, a wręcz wirtualnego sklepu, a nawet centrum handlowego. Co ciekawe, platforma zauważyła również inny znaczący fakt. W gronie nowych użytkowników są bowiem przeważnie osoby poniżej 25 roku życia. Czytaj więcej…

Internet Archive z weryfikacją faktów. Dowiemy się, dlaczego strony zostały usunięte

komputerswiat.pl, 2 listopada 2020 r. Internet Archive otrzymuje nową funkcję. To weryfikacja faktów, która odgrywa we współczesnym internecie coraz większe znaczenie. Dodanie takich narzędzi do popularnej platformy pozwoli nam uzyskać informacje o tym, dlaczego dane strony zostały usunięte. Te, które będą częścią kampanii dezinformacyjnej lub naruszały zasady, dostaną specjalny baner.

Weryfikacja faktów we współczesnym internecie, w którym występuje mnóstwo dezinformacji, odgrywa obecnie przeogromne znaczenie. Teraz tego typu narzędzia są teraz dodawane do platformy Internet Archive, które przechowuje usunięte strony internetowe.

Internet Archive dzięki funkcji weryfikacji faktów wyświetli powód usunięcia danej strony internetowej. Przy tych, które okażą się być częścią kampanii dezinformacyjnej lub łamały obowiązujące zasady, pojawi się specjalny baner w żółtym kolorze ze stosownym wyjaśnieniem. Ich przykłady widoczne są poniżej. Czytaj więcej…