17 sierpnia 2023

Pochodzenie influencera może wpływać na jego zarobki; Rozenek żali się na hejt w sieci

Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.

Badania wykazują, że pochodzenie influencera może wpływać na jego zarobki

socialpress.pl, 11 marca 2021 r. Influencerzy twierdzą, że ich pochodzenie wpływa na zarobki. Taką informacje znajdujemy w Influencer Pricing Report.

Okazuje się, że nadal pochodzenie może mieć wpływ na wynagrodzenie, jakie dostajemy. Problem ten w środowisku influencerów, opisała agencja SevenSix Agency, w swoim raporcie Influencer Pricing Report. Dane te są niepokojące.

Pochodzenie jako czynnik wpływający na wynagrodzenie

Wydawać by się mogło, że w 2021 roku takie kryterium finansowe nie powinno istnieć. A jednak! Ponad połowa influencerów, tj. 57%, wskazuje swoje pochodzenie jako czynnik wpływający na zmniejszone wynagrodzenie ze strony marek. Dane te znajdujemy w raporcie Influencer Pricing Report, przygotowanym przez SevenSix Agency. Czytaj więcej…

Twitter testuje opcję cofnięcia tweeta przed wysłaniem

socialpress.pl, 9 marca 2021 r. Twitter chce wprowadzić nową opcję. Być może już niebawem, będziemy mogli cofnąć tweeta przed ostateczną jego publikacją.

Polityka Twittera polega na tym, że dodaje się na serwis szybkie, krótkie wiadomości. W związku z tym medium nie posiada możliwości edycji tweetów. Jednak odpowiadając na tę potrzebę użytkowników, postanowił dodać opcję “Cofnij”.

Błąd? Popraw go w kilka sekund!

Użytkownikom Twittera przeszkadza to, że nie mogą edytować swoich tweetów. Niestety, sam serwis nie patrzy na to jak na problem, a po prostu model działania. Jednak wszystko wskazuje na małe zmiany. Czytaj więcej…

Małgorzata Rozenek żali się na hejt w sieci: Muszę non stop przepraszać

wprost.pl, 10 marca 2021 r. Małgorzata Rozenek udzieliła wywiadu Magdzie Mołek, w którym opowiedziała o swoich zmaganiach z dotykającym ją w sieci hejtem.

Każdy pogram, który prowadziła, z miejsca stawał się hitem. Ma również na swoim koncie wiele poradników, a ostatnio założyła własną markę odzieżową. Małgorzata Rozenek twierdzi jednak, że za swoje sukcesy płaci… hejtem, który wylewa się na nią każdego dnia.

Rozenek: Wiem dlaczego mnie nie lubią

– Jak czytam niektóre komentarze od kobiet, nawet te najbardziej obraźliwe w moim kierunku, to ja naprawdę mam taki odruch, żeby wziąć tę dziewczynę i ja po ludzku przytulić, bo ja sobie wyobrażam, jak ona się szarpie. Jak ona siedzi sama gdzieś, z dzieckiem, mąż jej nie pomaga, nie ma perspektywy, nie ma prawa jazdy, a do najbliższego przystanku ma tyle i tyle – opowiadała Rozenek w programie internetowym Magdy Mołek „W moim stylu”. Czytaj więcej…