17 sierpnia 2023

Koniec fake newsów? Zakaz stosowania filtrów upiększających na Instagramie

Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.

Koniec fake newsów? Microsoft, Adobe, BBC i inni chcą położyć kres dezinformacji

centrumxp.pl, 22 lutego 2021 r. Microsoft znalazł się w grupie wpływowych firm technologicznych i medialnych, które wspólnie utworzyły Coalition for Content Provenance and Authenticity (C2PA), projekt stanowiący odpowiedź na rozpowszechnianie się dezinformacji, błędnych informacji i oszustw związanych z treściami online.

Koalicja będzie rozwijać standardy techniczne służące certyfikowaniu źródeł i obsłudze historii pochodzenia treści medialnych. Członkowie-założyciele — Adobe, Arm, BBC, Intel, Microsoft i Truepic — zamierzają ustanowić standardowe rozwiązanie proweniencyjne z celem zwalczania wprowadzających w błąd treści. Czytaj więcej…

Które słowa sprawiają nam problemy w sieci? Oto najczęstsze błędy językowe

socialpress.pl, 21 lutego 2021 r. Nadwyraz.com, marka promująca poprawną polszczyznę i literaturę polską, zaprezentowała raport 100 najczęstszych błędów językowych w internecie w 2020 r.

Raport powstał z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodziliśmy 21 lutego. Dzień ten został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku i ma na celu podkreślić bogactwo różnorodności językowej świata. Czytaj więcej…

Influencerzy w Wielkiej Brytanii nie będą mogli stosować filtrów wyolbrzymiających efekty stosowania kosmetyków

marketingprzykawie.pl, 22 lutego 2021 r. Filtry nie powinny być stosowane w reklamach w mediach społecznościowych, jeśli wyolbrzymiają efekt działania produktu – orzekła brytyjska Advertising Standards Authority. To efekt kampanii prowadzonej przez jedną z influencerek. Organizacja zareagowała na kampanię #FilterDrop.

Wzywano w niej influencerów do obowiązkowego informowania, gdy używają filtrów upiększających w promocji produktów do pielęgnacji skóry lub kosmetyków. Akcję zainicjowała w lipcu 2020 r. influencerka Sasha Pallari. Jak tłumaczyła, ma nadzieję, że zobaczy „prawdziwszą skórę” na Instagramie. Czytaj więcej…

 SHARE