17 sierpnia 2023

Armagedon z fake konkursami; Facebook News będzie publikować treści informacyjne

Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.

Szpak, Rozenek czy Cichopek nie rozdają pieniędzy na Facebooku. „Armagedon z fake konkursami”

konkret24.tvn24.pl, 24 lutego 2021 r. Użytkownicy Facebooka nawzajem się przestrzegają przed oglądaniem transmisji prowadzonych przez celebrytów połączonych z konkursami. Jednak obietnica nagród pieniężnych kusi wielu internautów. Opisujemy mechanizm tego internetowego oszustwa.

To jest jakiś armagedon z tymi fake profilami i fake konkursami. Nie idzie nad tym zapanować” – brzmiał komentarz pod jednym z konkursów, które na Facebooku miał zorganizować Michał Szpak. „Tego jest masa, jedno Facebook zablokuje, a w tym czasie powstanie kilkanaście kolejnych i tak non stop.”; „Dziś znów był live. Też ostrzegłam znajomych”; „Już chciałem podać numer karty pod namową syna. Jednak tego nie zrobiłem” – komentowali internauci. Czytaj więcej…

Facebook News będzie publikować treści informacyjne

dw.com, 1 marca 2021 r. Nowa platforma Facebook News w Niemczech zajmie się rozpowszechnianiem treści informacyjnych we współpracy z niemiecką prasą.

Na nowej platformie użytkownicy znajdą „jedynie treści medialne” – ogłosił w poniedziałek (1.03.) Jesper Doub, odpowiedzialny za rozwój nowego projektu w Europie. W Niemczech wystartuje on w maju i będzie miał na celu publikację treści we współpracy z takimi gazetami jak „Die Zeit”, „Der Spiegel”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „taz” oraz lokalnymi mediami jak „Münchner Merkur” czy „Hamburger Morgenpost”. Trwają rozmowy z kolejnymi potencjalnymi partnerami.

– Niektórzy z naszych użytkowników chcą czytać więcej wiadomości – powiedział Doub. Największe na świecie medium społecznościowe chce w ciągu najbliższych trzech lat zainwestować w branżę medialną do miliarda dolarów. Jaką kwotę firma przeznaczyła na uruchomienie serwisu w Niemczech, nie ujawniono. Wiadomo natomiast, że Facebook będzie płacić za dodatkowe linki wykraczające poza to, co wydawcy już dziś zamieszczają na Facebooku. Czytaj więcej…

Facebook reklamą promuje śledzenie użytkowników

gry-online.pl, 1 marca 2021 r. Facebook opublikował film promocyjny, który próbuje ocieplić wizerunek śledzenia reklamowego. Jest on skierowany głównie do użytkowników urządzeń Apple i związany z wprowadzeniem App Tracking Transparency.

Wprowadzenie przez Apple nowej funkcji w swoich smartfonach – App Tracking Transparency – spowoduje, że aplikacje będą musiały poprosić o zgodę na rejestrowanie aktywności użytkownika w innych programach i przeglądarkach. Nowa funkcja wydaje się być w opozycji do polityki reklamowej Facebooka, gdyż opublikował on film promocyjny, który ma za zadanie zachęcić posiadaczy urządzeń na systemie iOS do akceptowania śledzenia. Czytaj więcej…