17 sierpnia 2023

Reklam w internecie więcej, ale za mniej pieniędzy; Clubhouse to nowy Facebook?

Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.

Reklam w internecie więcej, ale za mniej pieniędzy

wirtualnemedia.pl, 16 lutego 2021 r. W czwartym kwartale ub. r. system monitoringu reklamy online AdReport odnotował 16 536 kampanii reklamowych w polskim Internecie. Oznacza to wzrost o 22 proc. względem analogicznego okresu roku 2019. O 18 proc. spadły jednak środki przeznaczane na kampanie. Największe spadki dotknęły kategorii turystyki i podróży oraz handlu.

Według danych AdReport, na reklamę online – display, video, mobile oraz mailingi – wydano w czwartym kwartale ubiegłego roku 377,6 mln zł. To o 18 proc. mniej niż roku temu (459,6 mln zł) i o 19 proc. mniej niż w 2018 roku, w którym wg estymacji reklamodawcy wydali ponad 465 mln zł. Czytaj więcej…

Sensacyjne fake newsy krążą na Facebooku. Co trzeba o nich wiedzieć?

hej.mielec.pl, 15 lutego 2021 r. Mieszkańcy Mielca kolejny raz są zachęcani lub nawet proszeni o otwieranie sensacyjnie brzmiących artykułów w Internecie. Takie odnośniki pojawiają się w portalu Facebook. Trzeba uważać! Często to fałszywe newsy, a wejście na taką stronę może być niebezpieczne. W ostatnich tygodniach kilkukrotnie takie oszustwa były prowadzone wśród mieleckich internautów.

Najpierw na Facebooku pojawiła się prośba o udostępnianie informacji o uciekających z kraju gwałcicielach, którzy na terenie Mielca mieli dopuścić się brutalnych napadów. – To nie są prawdziwe wiadomości – słyszymy w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu.

Później pojawiały się doniesienia o nadzwyczajnych zarobkach mieszkańca miasta, uzupełnione zostały zachętą, by wejść na wskazaną stronę internetową i sprawdzić jak każdy może także szybko dorobić się bogactwa. To oszustwo. Czytaj więcej…

Clubhouse to nowy Facebook?

mobtech.interia.pl, 15 lutego 2021 r. Clubhouse to zupełnie nowa sieć społecznościowa, która bardzo szybko staje się popularna. Pierwotnie całość była ograniczona jedynie do celebrytów oraz inwestorów tworząc swoiste poczucie „ekskluzywności”. Sam program jest dostępny jedynie dla posiadaczy smartfonów Apple, na Androidzie nie można z niego korzystać. Do czego dokładnie służy Clubhouse oraz co wpływa na jego popularność?

Clubhouse to aplikacja, której podstawą są rozmowy na żywo – wyłącznie w postaci głosowej, bez wideo, zdjęć oraz innych dodatków. Rejestracja w aplikacji jest dostępna tylko i wyłącznie na zaproszenie od innej osoby, która posiada już konto, co zwiększa ekskluzywność tego rozwiązania. Profile na Clubhouse mogą posiadać zdjęcie oraz kilka słów w zakładce „bio” – i nic więcej. Każdy z użytkowników może stworzyć specjalny pokój, w którym będą toczyły się rozmowy na żywo. Pokoje zostały podzielone na trzy grupy, zgodnie z założeniem rozmowy. Czytaj więcej…