17 sierpnia 2023

Robot lepszym influencerem niż człowiek?; Wyciek danych z Facebooka – czy masz się czego obawiać?

Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.

Robot lepszym influencerem niż człowiek? Sztuczne osoby na Instagramie zarabiają ogromne kwoty

tysol.pl, 10 kwietnia 2021 r. Chcesz zostać influencerem? Masz sporą konkurencję, która w rzeczywistości nie istnieje. Jak się okazuje wykreowani komputerowo młodzi gwiazdorzy Instagrama zarabiają krocie. O sprawie informuje redakcja „Wirtualnych Mediów”.

Miquela, Blawko, Shudu to wirtualni influencerzy, którzy są sensacją na Instagramie. Najlepszym tego przykładem jest Miquela Sousa, znana jako Lil Miquela – fikcyjna dziewiętnastolatka wykreowana komputerowo w 2016 roku przez amerykański start-up. Wystąpiła w teledyskach na YouTube, ma własny sklep odzieżowy, współpracuje z brandami: Diesel, Gucci, Calvin Klein, Prada.

Zarobki robotów na social mediach wahają się od setek tysięcy dolarów do 1 mln USD. Czytaj więcej…

Wyciek danych z Facebooka – czy masz się czego obawiać i co możesz z tym zrobić?

komputerswiat.pl, 9 kwietnia 2021 r. Z Facebooka wyciekły dane o setkach milionów kont. Tylko co to za dane i czy masz się czego obawiać? I co najważniejsze – co możesz teraz z tym zrobić? Czytaj więcej…

Facebook i Twitter prześcigają się wzajemnie w pomysłach – każdy chce mieć swojego Clubhouse’a

tabletowo.pl, 9 kwietnia  2021 r. Clubhouse, pomimo stosowanego przez siebie systemu zaproszeń i dostępności wyłącznie na sprzętach producenta z nadgryzionym jabłkiem, skradł serca milionów użytkowników na całym świecie. Nie trzeba było długo czekać na odzew ze strony gigantów społecznościowych pokroju Facebooka czy Twittera, którzy chcieliby popłynąć na fali jego popularności. Obrane przez nich strategie nieco się jednak od siebie różnią.

Gdzie Facebook kopiuje…

Już od lutego wiadomo, że Facebook planuje stworzyć konkurencję dla Clubhouse, który w ostatnim czasie bije kolejne rekordy popularności. Dział Facebooka odpowiedzialny za rozwój aplikacji eksperymentalnych, zaprezentował światu swoją odpowiedź na popularną aplikację. Będzie to zupełnie inna usługa, w porównaniu do przygotowywanej przez zespół Messengera funkcji pokoi. Czytaj więcej…