17 sierpnia 2023

Pierwsze urodziny #FakeHuntera; Regulamin social media dla pracowników

Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.

Pierwsze urodziny #FakeHuntera Polskiej Agencji Prasowej

pap-mediaroom.pl, 8 kwietnia 2021 r. Dziś mija rok od powstania serwisu #FakeHunter, którego zespół podjął się trudnej walki z falą dezinformacji zalewającą przede wszystkim media społecznościowe. W ciągu tego czasu serwisowi udało się zweryfikować ponad 1150 informacji, w tym zdemaskować ok. 900 fake newsów, głównie dotyczących koronawirusa i szczepień. Projekt został uruchomiony przez PAP wspólnie z GovTech Polska.

W dobie pandemii dezinformacja jest szczególnie niebezpieczna, gdyż nie tylko sieje niepokój i lęk, ale też może zagrozić zdrowiu i życiu, np. poprzez unikanie szczepień czy nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego. Dlatego zwalczanie tzw. infodemii w oparciu o wiarygodne źródła ma ogromne znaczenie społeczne. To jest właśnie zadanie i cel serwisu #FakeHunter PAP i jemu podobnych. Czytaj więcej…

Regulamin social media dla pracowników – co to jest?

kadry.infor.pl, 8 kwietnia 2021 r. Regulamin social media dla pracowników określa wewnątrzzakładową politykę mediów społecznościowych. Co to jest? Co należy uregulować? Czego pracodawca powinien unikać? Jakie mogą być konsekwencje złamania regulaminu przez pracownika?

Aktywność pracowników w mediach społecznościowych to temat na pograniczu wizerunku przedsiębiorstwa i prywatnego życia jego członków. Wielu pracodawców dotyka dylemat, czy i jak dalece mogą ingerować w zachowania pracowników w sieci, by uniknąć potencjalnego ryzyka umieszczenia przez nich treści sprzecznych z polityką organizacji. Czytaj więcej…

Nastolatki chcą być youtuberkami, instagramerkami i tiktokerkami

wirtualnemedia.pl, 9 kwietnia  2021 r. Prawie połowa dziewcząt w wieku 10-15 lat uznała prowadzenie kanału w mediach społecznościowych (YouTube, Instagram czy Tiktok) za atrakcyjne zajęcie zawodowe, w których widzą siebie w przyszłości – pokazują wyniki badania IQS. Spore rozbieżności widać między matkami i córkami w podejściu do studiów wyższych.

Matki i córki rozmijają się w swoich marzeniach nt. przyszłych zawodów córek – wynika z badania „Aspiracje dziewczynek w Polsce”, zrealizowanego przez IQS dla nowo powstającej organizacji Inspiring Girls Polska, będącej częścią międzynarodowej grupy.

Kim chcą być w przyszłości dziewczęta?

Niemal połowa dziewcząt (48 proc.) w wieku 10-15 lat uznała prowadzenie kanału w mediach społecznościowych, takich jak YouTube, Instagram czy Tiktok, za atrakcyjne zajęcie zawodowe, w których widzą siebie w przyszłości. Co piąta nastolatka chce się zająć w przyszłości projektowaniem stron internetowych lub grafiką komputerową, co dziesiąta – programowaniem. 18 proc. nastolatek widzi swoją przyszłość w zawodach prawniczych, nieco mniej marzy o karierze nauczycielki, przedszkolanki, dietetyczki lub trenerki osobistej. Czytaj więcej…