17 sierpnia 2023

[ANALIZA] Badanie pozytywnego wizerunku kantorów online – jak się zaprezentowały?

W toku badania przeanalizowaliśmy dyskusje dotyczące następujących podmiotów: Cinkciarz, Internetowykantor.pl, Kantoronline.pl, Walutomat. Dodatkowo sprawdziliśmy też aktywność dyskusji na temat Kantor.pl i Amronet, jednak dane były na tyle skromne, że zdecydowaliśmy się nie uwzględniać ich w części porównawczej.

Przyjęty okres analizy obejmuje przedział czasowy od 18 sierpnia do 15 września.

Poniższy wykres obrazuje stosunkowo zbliżony do siebie poziom aktywności dyskusji na temat dwóch głównych konkurentów wyłonionych w toku badania – serwisów Cinkciarz oraz Internetowykantor.pl. Kantoronline.pl oraz Walutomat generowały natomiast wyniki na niskim poziomie.

Internetowykantor.pl uzyskał przewagę pod względem sumy uzyskanych wpisów pozytywnych nad Cinkciarzem, jednak drugi z wymienionych serwisów również nie ma się czego wstydzić. Wyniki Kantoronline.pl i Walutomatu ponownie były relatywnie niskie.

Analiza najistotniejszych kontekstów wypowiedzi, związanych z pozytywnym wizerunkiem poszczególnych kantorów online, wykazała przewagę liczby wpisów pozytywnych na temat Internetowykantor.pl w zakresie prowizji i kursów wymiany oraz obsługi klienta, natomiast Cinkciarz cieszył się nieco większym poważaniem w kontekście funkcjonalności i jakości usług (m.in. szybkość realizacji transakcji, dostępność różnych opcji przelewów) oraz aplikacji mobilnej i serwisu internetowego.