17 sierpnia 2023

TikTok usunął 89 milionów filmów; Petgram, czyli polski portal społecznościowy dla zwierząt

Codzienny przegląd najciekawszych informacji z branży mediów internetowych i społecznościowych oraz fake news, hejtu, mowy nienawiści i kryzysów w sieci.

Australijskie media tracą ruch po blokadzie Facebooka. „Konflikt rozleje się na cały świat”

wirtualnemedia.pl, 22 lutego 2021 r. Po zablokowaniu przez Facebook możliwości wyświetlania użytkownikom w Australii treści informacyjnych od zewnętrznych wydawców australijskie władze zadeklarowały, że będą konsekwentnie wprowadzać nowe prawo regulujące opłaty od firm technologicznych dla mediów. Australia spotkała się z międzynarodowym poparciem, jednak decyzja Facebooka spowodowała konkretne straty ruchu dla wydawców. – To typowa walka o pieniądze. Trend zapoczątkowany przez Australijczyków może się rozwinąć na inne kraje, a Facebook ma do stracenia tak samo wiele jak wydawcy – oceniają eksperci.

W czwartek Facebook zablokował możliwość zamieszczania i wyświetlania użytkownikom w Australii treści informacyjnych od zewnętrznych wydawców, protestując przeciw planowanej przez tamtejsze władze opłacie.

Na blogu Facebooka poinformowano, że użytkownicy z Australii nie będą już mogli na platformie przeglądać żadnych informacji od zewnętrznych wydawców. Wydawcy takich witryn z Australii stracili opcję zamieszczania treści na fanpage’ach, natomiast w przypadku serwisów zagranicznych informacje nie będą wyświetlać się na platformie użytkownikom z tego kraju. Ponadto internauci z całego świata nie mogą już zamieszczać linków do australijskich serwisów. Czytaj więcej…

TikTok usunął 89 milionów filmów, aby chronić społeczność przed szkodliwymi treściami

socialpress.pl, 1 marca 2021 r. W ubiegły tygodniu TikTok zaprezentował globalny Raport Transparentności. Wynika z niego, że z platformy usunięto 89 milionów filmów globalnie. 92% z nich usunięto zanim jeszcze zostały zgłoszonych przez użytkowników.

Walka z nieodpowiednimi treściami na TikToku

Zapewnianie bezpieczeństwa społeczności TikToka to najwyższy priorytet platformy, która na bieżąco monitoruje charakter publikowanych treści. Platforma opublikowała kilka dni temu Raport Transparentności, w którym przedstawia swoje działania podjęte w drugiej połowie 2020 roku, mające chronić jej społeczność przed szkodliwymi i fałszywymi treściami. Czytaj więcej…

Petgram, czyli polski portal społecznościowy dla zwierząt

nowymarketing.pl, 26 lutego 2021 r. Petgram to nowy polski portal społecznościowy stworzony z myślą o zwierzakach. Jak sugeruje nazwa, serwis jest bardzo podobny do Instagrama, z tą różnicą, że na platformie zamiast zdjęć znajomych, publikowane będą fotografie naszych milusińskich.

Pomysłodawczynią Petgramu jest Monika Goździalska. Jej celem było stworzenie portalu nie tylko dla miłośników zwierząt, ale również zadbanie o bezpieczeństwo naszych milusińskich.

Autorzy Petgrama połączyli bowiem serwis społecznościowy z obrożą wyposażoną w lokalizator GPS. Gadżet ten pozwala śledzić lokalizację zwierzaka na mapie w czasie rzeczywistym, jak i również udostępnia lokalizację innym, by razem ze znajomymi móc umawiać się na wspólne spacery. Czytaj więcej…