17 sierpnia 2023

[ANALIZA] Badanie treści pozytywnych – bukmacherzy

W niniejszym raporcie przeanalizowaliśmy treści pozytywne, dotyczące czołowych bukmacherów obecnych na rynku polskim. Kryterium doboru była interaktywność profili na Facebooku – zdecydowaliśmy się zaprezentować dane na temat: forBET, TOTALbet, Superbet, Betclic, STS oraz LV BET. Badany przedział czasowy obejmuje okres od 17 kwietnia do 16 maja 2022 r.

Pod względem sumarycznej aktywności dyskusji, najwyższe rezultaty uzyskał Betclic (13,2 tys. wzmianek) – w tym przypadku warto odnotować wyraźną zwyżkę zainteresowania tym bukmacherem, widoczną pod koniec badanego przedziału czasowego. Na drugiej pozycji uplasował się Superbet (10,6 tys. wzmianek) , który osiągał stabilne rezultaty przez cały okres analizy. W tym zakresie podium zamyka STS (6 tys. wzmianek), który osiągał okazjonalne wzrosty popularności.

Jeżeli chodzi o treści przychylne, ponownie widoczna była przewaga firmy Betclic (790 wpisów pozytywnych). Na drugiej pozycji znalazł się STS (570 wpisów pozytywnych), a na trzeciej forBET (495 wpisów pozytywnych). Największy wzrost liczby komentarzy w kontekście czołowego bukmachera tego zestawienia odnotowano 14 maja – wówczas odbywała się gala FameMMA. W związku z tą okolicznością, wyższą aktywność generowały też dyskusje przychylne związane z STS i TOTALbet.

Przeanalizowaliśmy również najaktywniejsze konteksty wypowiedzi, obecne w obrębie dyskusji pozytywnych na temat bukmacherów. Betclic wykazywał najwyższą aktywność w tematach związanych z ofertą oraz kursami. Pierwszy z wymienionych obszarów był kluczowy także dla STS. W przypadku forBET natomiast ponadprzeciętne zainteresowanie zyskiwała kwestia zakładów. Warto zauważyć też dominację kontekstu „promocje, bonusy” w przypadku Superbet. Dodatkowo należy odnotować, że każda z badanych firm uzyskała bardzo niewiele wzmianek w obrębie treści związanych z obsługą klienta – być może istnieje tutaj pole do poprawy.