17 sierpnia 2023

[ANALIZA] Rozpoznawalność marek piw 0,0% w sieci

Nadchodzą najcieplejsze miesiące roku. W tym czasie wielu internautów raczy się schłodzonym napojem. Zbadaliśmy jak w okresie od 1 marca do 23 maja 2022 r. kształtowała się popularność produktów bezalkoholowych czołowych producentów piwa w Polsce.

Sama dyskusja na temat piw 0,0% była przeciętnie aktywna. opublikowano niespełna 2,5 tys. wpisów, których zasięg wynosił około 2 mln potencjalnych kontaktów z informacją. Warto zauważyć jednak, że treści te generowały znaczną liczbę interakcji – aż 63,5 tys.

Wysokim zainteresowaniem cieszyły się treści profili o tematyce żywienia i nowości w sklepach – najpopularniejsze wpisy związane były z prezentacjami nowych produktów. Uwagę przykuwały też promocje popularnych sieci sklepów, podczas których można było kupić piwa 0,0% w niższej cenie.

W zestawieniu dominował Lech Free. Na podium znalazły się też piwa Karmi oraz Warka Radler. Rezultaty delikatnie powyżej średniej uzyskały też Żywiec 0,0% i Tyskie 0,0%. Zbadaliśmy także aktywność dyskusji na temat piw: Desperados Virgin, Okocim Radler i Somersby Pear.

Powyższy wykres prezentuje wyraźny wzrost zainteresowania Lechem Free, wraz z upływem czasu. Delikatnie wzrastała również aktywność dotycząca Warki Radler i Tyskiego 0,0%.

Najpopularniejsze konteksty wypowiedzi dotyczyły braku zawartości alkoholu w omawianych napojach. Część internautów zwracała też uwagę na to, czy dane piwo sprzedaje się w puszce, czy w butelce. Oprócz tego dyskutowano o sieciach sklepów, w których dany produkt można kupić w niższej cenie.

Dyskusja na temat piw 0,0% narastała wraz z upływem czasu – można wnioskować więc, że spożycie produktów tego rodzaju jest w pewnym sensie kwestią sezonową. Największym zainteresowanie cieszyły się treści dotyczące nowej gamy produktów, a także promocjo na popularne napoje. Warto odnotować przy tym, że pod względem rozpoznawalności, w obrębie badanych fraz Lech Free wyraźnie dominował nad pozostałymi piwami.